List do rodziców od p. Joanny Grochowskiej

unnamed

Drodzy Rodzice,

Myślę, że ważne jest dla Państwa wiedzieć, komu powierzacie pod opiekę swoje dzieci. Pozwólcie, zatem, że jako kierownik kolonii i obozów, które realizować w Bachorzu będzie Stowarzyszenie REAKCJA, przedstawię swoją osobę. Zależy mi na tym, byście mogli Państwo jak najbardziej świadomie wybrać miejsce dla swoich dzieci na udany i bezpieczny wakacyjny wypoczynek.

Jestem pedagogiem, socjoterapeutką, wykładowcą, a także mediatorką, doradcą zawodowym i certyfikowaną trenerką w ramach międzynarodowego systemu szkolenia prowadzonego przez EUDAP Faculty i Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii i Certyfikowaną Realizatorką Programów Profilaktycznych. W latach 2008 i 2010 otrzymałam z rąk Prezydenta Bydgoszczy tytuł Profilaktyka Roku. Byłam również wyróżniona za swoją pracę tytułem Przyjaciela Szkoły.

Posiadam łącznie 27 letnie doświadczenie w pracy na obozach, koloniach, półkoloniach, na których to pełniłam funkcje wychowawcy, profilaktyka i kierownika wypoczynku dzieci i młodzieży. Jestem osobą komunikatywną, zaangażowaną w wykonywaną pracę. Moje wieloletnie doświadczenie pozwala mi stwierdzić, iż posiadam wiedzę i umiejętności niezbędne w pracy z dziećmi i młodzieżą. Wiem, że potrafię efektywnie kierować pracą kadry na obozach i koloniach, a także zadbać o przyjazną atmosferę i bezpieczeństwo dzieci.

Praca z dziećmi i młodzieżą zawsze była dla mnie niezwykle inspirująca, gdyż mogę dzięki niej nie tylko pomagać, ale również wiele się od innych uczyć. Wielokrotnie przekonałam się w praktyce, jak przydatne w pracy z młodzieżą jest przejrzystość „reguł gry”, które wspólnie ustalamy, komunikatywność i otwartość. Osobiście sama jestem mamą, a od niedawna także babcią. Moją wiedzę nieustannie wzbogaca praktyka, dzięki czemu znajduję z podopiecznymi kolonistami oraz ze współpracującą ze mną kadrą wspólny język i obopólne zadowolenie.

Wiele wymagam od ludzi, którzy pod moim kierownictwem będą opiekować się Państwa dziećmi. Niezbędne są dla mnie odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie, ale także „to coś”, co sprawia, że wychowankowie szybko znajdują z opiekunami wspólny język. Taki właśnie zespół zebrałam – kompetentny, doświadczony i składający się z ludzi, którzy swoim codziennym doświadczeniem udowadniają, że obejmują odpowiednie stanowisko. Wychowawcy i instruktorzy, którzy będą opiekować się dziećmi w Bachorzu to zaufany i zgrany zespół, sprawdzony przez kilka lat wspólnej, udanej pracy. Są to ludzie, którzy pomogą uczestnikom naszych kolonii świetnie poczuć się w Bachorzu sprawią, że będzie to także możliwość wzbogacenia swojej wiedzy, nabywania i doskonalenia umiejętności.

Jeśli macie Państwo jakiekolwiek wątpliwości czy pytania, piszcie lub dzwońcie do nas śmiało. Chętnie z Państwem porozmawiamy i odpowiemy na pytania. Zapraszam serdecznie do Bachorza!

Joanna Grochowska


Wybierz interesujący Ciebie program i zapoznaj się z naszą ofertą!
SONY DSC

Obóz młodzieżowy
3, 2, 1… Akcja!

Gate-Youth-Image-Webpage-Crop2-300x300[1]

Młodzieżowy Obóz Psychologiczny

IMG_9821

Ośrodek NATURA
w Bachorzu