Młodzieżowy Obóz Psychologiczny 2015

baner_MOP2
UWAGA! NIE PRZYJMUJEMY JUŻ ZAPISÓW NA OBÓZ!

mózg

Stres przed Maturą, aż głowa mała? Interesuje Ciebie to, dlaczego ludzie nie zachowują się zawsze tak, jak myślą? Chcesz spokojnie radzić sobie z wymaganiami otoczenia i mieć lepszy kontakt z ludźmi? Przyjedź do Bachorza na Młodzieżowy Obóz Psychologiczny!

TERMINY: (wyjazd rankiem pierwszego dnia, przyjazd do Bydgoszczy w godzinach popołudniowych ostatniego dnia turnusu)

15.07 – 25.07
26.07 – 05.08
06.08 – 16.08
17.08 – 27.08

Nasze atuty:
  • dwóch doświadczonych opiekunów na grupę 15 osób
  • autorski program treningowy prowadzony pod opieką certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego
  • zrównoważony program – czas na aktywną zabawę i spokojny chillout
  • atrakcyjny ośrodek i wyposażenie

LOKALIZACJA: Ośrodek NATURA, Bachorze (www.osrodek-natura.pl); transport z i do Bydgoszczy w cenie

IDEA: rozwój osobisty przy zdrowej dawce rekreacji

KADRA: trenerzy, pedagodzy i psychologowie z doświadczeniem w pracy z grupami oraz bogatym warsztatem pracy, którzy na co dzień wykorzystują w pracy z młodzieżą

GRUPA DOCELOWA: młodzież w wieku 15-17 lat zainteresowana własnym rozwojem, która chce przyglądać się sobie i zwiększać swoją skuteczność w szkole oraz ćwiczyć umiejętności społeczne przydatne zarówno w życiu szkolnym, jak i osobistym

MOTYWY PRZEWODNIE: trening umiejętności społecznych i komunikacyjnych; rozwój osobisty; umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych

ZAJĘCIA DODATKOWE: plażowanie, kąpielisko, zajęcia ogólnosportowe, taniec, rękodzieło, łucznictwo, pogadanki – dodatkowe zajęcia psychologiczne, w zależności od zainteresowań

KOSZT: 1640 zł 1590 zł (do 15 maja); informacje m.in. na temat umowy, ubezpieczenia czy numeru konta do wpłaty zaliczki znajdziesz w formularzu rejestracyjnym

WYŻYWIENIE I ZAKWATEROWANIE: Zapewniamy cztery posiłki dziennie, zakwaterowanie w nowo odremontowanych pokojach 3-osobowych z oddzielnymi nowoczesnymi łazienkami, a także opiekę pielęgniarki, ubezpieczenie i wszelkie atrakcje przewidziane w programie.

Dochód Stowarzyszenia z realizacji przedsięwzięcia zostanie przeznaczony na cele statutowe, które planowane są na jesień 2015. Będą to m.in. zajęcia profilaktyczne dla dzieci młodzieży oraz grupa socjoterapeutyczna dla młodzieży. Wybierając kolonie w Bachorzu, nie tylko gwarantujesz swoim dzieciom przedni wypoczynek pod okiem wykwalifikowanej kadry, ale również pomagasz innym, reagujesz!

Program obozu został przygotowany na podstawie doświadczeń pedagogów i psychologów w pracy ze starszą młodzieżą w odpowiedzi na ich zainteresowania i potrzeby. Będzie to przyjemny i wartościowy czas spędzony na aktywnej rekreacji, poznawaniu siebie i rozwijaniu umiejętności skutecznego komunikowania się, zarządzania sobą i rozumienia swoich potrzeb. Zajęcia będą prowadzone w aktywnej formie warsztatów, gier psychologicznych i eksperymentów.

W czasie obozu zwiększysz wiedzę na temat siebie  i innych. Dowiesz się dlaczego jesteśmy w stanie tyle poświęcić, gdy nam na czymś bardzo zależy.  Dlaczego tak trudno zachować spokój na pierwszej randce? Co nam siedzi w głowach, gdy odmawiamy? Jak motywować siebie do pracy? Szkoły niestety nie oferują możliwości rozwijania się młodym ludziom w tym zakresie, a przy wzrastających oczekiwaniach stawianych przez otoczenie, uczelnie i rynek pracy, proponowany program może okazać się nieocenioną pomocą zarówno w rozwoju edukacyjnym, jak i w życiu osobistym. Poznawaj z nami zakamarki ludzkiej psychiki i zgłębiaj jej tajemnice!

Co czeka Ciebie w Bachorzu?
– zmotywowana i doświadczona kadra
– aktywny  i rozwijający wypoczynek
– dobrze wyposażony i bezpieczny ośrodek

k15_plakat_warsztaty

Dlaczego warto?

Bold-Earth-Teen-Adventures-Summer-Camp

Program został przygotowany tak, by nowa wiedza psychologiczna, którą zgłębiać będą uczestnicy, była za każdym razem poprzedzona ciekawym doświadczeniem w formie psychogier, zabaw szkoleniowych, symulacji czy eksperymentów społecznych. Chcemy w ten sposób dostarczyć uczestnikom ciekawych przeżyć i wspomnień, które na długo zapadną w pamięć. Pobyt w Bachorzu będzie rodzajem podróży po psychice człowieka i jego relacjach. Nie zabraknie też krótkich wypadów do mózgu człowieka!

Rozpoczynając od integracji zespołu, zabierzemy się za budowanie mostów i burzenie murów w komunikacji interpersonalnej. Nauczymy się co pomaga, a co przeszkadza w uważnym słuchaniu, klarownym komunikowaniu swoich potrzeb, negocjowaniu  i osiąganiu kompromisu. Wszystko to przećwiczymy w czasie warsztatów. Będzie się działo! Integracja i kształtowanie umiejętności pracy w zespole nie będą nudne i standardowe! Ćwiczyliście kiedyś swoje umiejętności komunikacyjne przygotowując razem ze znajomymi sushi lub burrito?

Kolejne dni to sporo ciekawostek z zakresu psychologii poznawczej i społecznej. W praktyce zauważymy jak na nasze spostrzeganie wpływają z góry przyjęte założenia, stereotypy i heurystyki. Uczestnicy dowiedzą się również na czym polega sztuka autoprezentacji i wywierania dobrego pierwszego wrażenia. Pomogą nam w tym ludzie, którzy na co dzień zajmują się rekrutacją w dużych korporacjach.

Gdy już poznamy się lepiej, nauczymy się ze sobą rozmawiać i wyrażać siebie z poszanowaniem innych. Przyjrzymy się swoim mocnym i słabym stronom, a także wpływom grupy na funkcjonowanie człowieka. W czasie trwania obozu nie zabraknie zajęć na temat bliskich relacji, związków młodych ludzi i trudnych emocji z tym związanych. Postaramy się odpowiedzieć na kilka interesujących pytań. Jak dobrze wypaść na randce? Jak czuć się pewnie?

W czasie trwania obozu uczestnicy będą mogli pod okiem psychologa i trenera ćwiczyć swoje umiejętności społeczne i zwiększyć swoją wiedzę na temat zawiłości ludzkiej psychiki. Dla osób zainteresowanych tą dziedziną nauki dotychczasowa wiedza czerpana z czasopism i książek może zostać zamieniona na praktyczne kompetencje, a dla wszystkich pozostałych będzie to niezapomniana frajda z poznawania siebie i innych!

Naturalnie nie zapominamy o zdrowej dawce ruchu. Gdy tylko uczestnicy będą mieli potrzebę odetchnąć do ich dyspozycji będą instruktorzy zajęć ogólnosportowych, tanecznych i rekreacyjnych! Zapoznaj się z naszą propozycją w zakresie zajęć rekreacyjno-sportowych szczegółowo i dowiedz się dlaczego Bachorze to nie tylko ciekawy program warsztatowy, ale również czas pełen wrażeń w terenie!

List p. Joanny Grochowskiej do rodziców

unnamedDrodzy Rodzice,
Myślę, że ważne jest dla Państwa by wiedzieć, komu powierzacie pod opiekę swoje dzieci. Pozwólcie, zatem, że jako kierownik kolonii i obozów, które realizować w Bachorzu będzie Stowarzyszenie REAKCJA, przedstawię swoją osobę. Zależy mi na tym, byście mogli Państwo… Czytaj dalej.

Zapraszamy do Bachorza na Młodzieżowy Obóz Psychologiczny 2015!

Poniższa galeria przedstawia obiekty na terenie Ośrodka Natura.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas!

kontakt@reakcja.net
kom. 724 417 349

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!