Obóz młodzieżowy 3, 2, 1… AKCJA!

UWAGA! NIE PRZYJMUJEMY JUŻ ZAPISÓW NA OBÓZ!

TERMINY: (wyjazd rankiem pierwszego dnia, przyjazd do Bydgoszczy w godzinach popołudniowych ostatniego dnia turnusu)

15.07 – 25.07
26.07 – 05.08
06.08 – 16.08
17.08 – 27.08

adventure experiences

LOKALIZACJA: Ośrodek Natura w Bachorzu (www.osrodek-natura.pl/); transport z i do Bydgoszczy w cenie

IDEA: łączenie świetnej zabawy z wypoczynkiem i nauką nowych umiejętności; dużo wrażeń i praktycznych, nowych umiejętności

KADRA: doświadczeni pasjonaci tematu od lat pracujący na letnich obozach z dziećmi i młodzieżą; rzetelnie przygotowana kadra pedagogów, psychologów i instruktorów

GRUPA DOCELOWA: młodzież klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I i II klasy gimnazjum; osoby, które doceniają aktywny wypoczynek i są zainteresowane poznawaniem świata (zorganizowane zostaną dwie grupy wiekowe)

MOTYW PRZEWODNI: wyprawa na Bezludną Wyspę i zdobywanie nowych umiejętności

ZAJĘCIA DODATKOWE: plażowanie, kąpielisko, zajęcia ogólnosportowe, taniec, łucznictwo, rękodzieło, pogadanki – dodatkowe zajęcia psychoedukacyjne (w zależności od zainteresowań)

KRÓTKI OPIS: W pewnym wieku zabawa to za mało. Potrzeba czegoś więcej. Trzeba spojrzeć ambitniej by dalej śmiało eksplorować swoje umiejętności i poznawać to, co wokół. Wiemy jak to zrobić. Nasza kadra to psychologowie i pedagodzy, którzy na co dzień pracują z młodzieżą. W związku z tym proponujemy Państwu obóz, który bawi, kształci i pozwala na zdrowy wypoczynek.

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE: Zapewniamy cztery posiłki dziennie, zakwaterowanie w nowo odremontowanych pokojach 2-, 3- oraz 4-osobowych z oddzielnymi nowoczesnymi łazienkami, a także opiekę pielęgniarki, ubezpieczenie i wszelkie atrakcje przewidziane w programie.

KOSZT: 1490 zł 1440 zł (do 15 maja!); informacje m.in. na temat umowy, ubezpieczenia czy numeru konta do wpłaty zaliczki znajdziesz w formularzu rejestracyjnym

Dochód Stowarzyszenia z realizacji przedsięwzięcia zostanie przeznaczony na cele statutowe, które planowane są na jesień 2015. Będą to m.in. zajęcia profilaktyczne dla dzieci młodzieży oraz grupa socjoterapeutyczna dla młodzieży. Wybierając kolonie w Bachorzu, nie tylko gwarantujesz swoim dzieciom przedni wypoczynek pod okiem wykwalifikowanej kadry, ale również pomagasz innym, reagujesz!

W program niebanalnych zajęć ogólnosportowych i rekreacyjnych, włączyliśmy zajęcia, które będą rozwijały umiejętności młodych ludzi w zakresie radzenia sobie w sytuacjach trudnych, komunikacji w grupie czy zdrowej rywalizacji. Przez cały obóz młodzież będzie przygotowywała się do Wielkiej Wyprawy na Bezludną Wyspę, na którą dopłynie pod okiem ratowników kajakami i rowerami wodnymi. Rozbije obóz i będzie musiała przetrwać wspólnie w niełatwych warunkach. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, dlaczego warto wybrać ten program!

Co wyróżnia naszą ofertę? Trzy rzeczy!

  • zmotywowana i doświadczona kadra
  • stymulujący, aktywny  i rozwijający wypoczynek
  • atrakcyjny, dobrze wyposażony i bezpieczny ośrodek
Airhead-tube-camp

SZCZEGÓŁOWY OPIS:

W ciągu dnia będzie aktywnie, a wieczorami czekają na naszych uczestników jeszcze ciekawsze atrakcje. Poranki również nie muszą być nudne, dla chętnych znajdzie się czas na fitness na plaży czy jogę na pomoście pod okiem instruktorów. Od pierwszego dnia stawiamy na budowanie zespołu i współpracę. By było to możliwe, potrzebne są pewne zasady, które wypracuje młodzież pod opieką naszych trenerów, tym bardziej, że czekają nas w Bachorzu niezapomniane wrażenia, czego bez dobrej współpracy nie uda się osiągnąć. Dwie grupy będą przez cały obóz mierzyć się z niełatwymi zadaniami, które ostatecznie umożliwią przeprowadzenie wyprawy na Bezludną Wyspę.

Chcemy by dla młodzieży był to czas pełen wrażeń, ale i odpoczynku, dlatego w ciągu dnia znajdzie się również przestrzeń na fakultatywne zajęcia do wyboru spośród ciekawych propozycji. Będą to m.in. zumba, rękodzieło, majsterkowanie, plażowanie, kąpielisko i gry sportowe. Uczestnicy będą mieli również okazję by dodatkowo odpocząć lub poczytać ulubioną książkę.

Na obozie każdy dzień to inna reAKCJA!

AKCJA WODA to szaleństwo pod okiem ratownika i instruktora sportów wodnych. Młodzież skorzysta z wodnej trampoliny, przejażdżek na specjalnej oponie za skuterem wodnym czy weźmie udział w zawodach kajakowych. Wieczorem wielkie ognisko i inauguracja obozu w klimacie Robinsonów. Pokazy tańca z ogniem i rytualne bębny!

AKCJA LAS to wyprawa na łono natury w poszukiwaniu artefaktów do końcowej wyprawy. Podchody i wieczorny bieg patrolowy z latarkami będą okazją nie tylko do świetnej zabawy, ale również do nauki wytyczania trasy na podstawie mapy i kompasu oraz rozpalania ogniska pod okiem opiekunów.

fire01-500

AKCJA RYWALIZACJA zacznie się od zabaw z wykorzystaniem liny asekuracyjnej. Młodzież zmierzy  się z wysokością oraz własną wytrzymałością. Zręczność i zwinność również zostaną poddane ocenie, a zapaleni piłkarze i fani siatkówki wezmą udział w turnieju.

Rowery, rowery i jeszcze raz rowery oraz wycieczka w teren to główne elementy AKCJI WYPRAWA! Będzie to również czas na opracowanie strategii zdobywania wyspy – oceniania potrzeb i planowania dalszego działania. Następnie, w AKCJI ZRÓB TO SAM młodzież zbuduje ekologiczne tratwy i przeprowadzi wieczorem uroczyste wodowanie, a także weźmie udział w wyścigach, by przetestować ich pływalność.

W czasie trwania obozu chcemy również rozbudzać talenty uczestników. W związku z tym planujemy spotkania z artystami i ciekawymi ludźmi, którzy przygotują zajęcia na temat swoich, niekiedy niecodziennych, pasji. Można być pewnym tego, iż będzie  to dobra i twórcza zabawa!

Podsumowując, będzie aktywnie!

Wieczorne dyskoteki na plaży, puszczanie lampionów, późne warty dla chętnych i kino pod gwiazdami, to tylko niektóre atrakcje ogólnoobozowe, które przygotowaliśmy. To my dostosowujemy nasz program do uczestników, a nie na odwrót, dlatego zawsze pozostajemy otwarci na zgłaszane potrzeby.

Dodatkowe zajęcia taneczne, więcej wody, a może dłuższa wyprawa do lasu lub warsztaty kulinarne? Nie ma sprawy!

List p. Joanny Grochowskiej do rodziców

unnamedDrodzy Rodzice,
Myślę, że ważne jest dla Państwa by wiedzieć, komu powierzacie pod opiekę swoje dzieci. Pozwólcie, zatem, że jako kierownik kolonii i obozów, które realizować w Bachorzu będzie Stowarzyszenie REAKCJA, przedstawię swoją osobę. Zależy mi na tym, byście mogli Państwo… Czytaj dalej.

Zapraszamy do Bachorza!

Poniższa galeria przedstawia obiekty na terenie Ośrodka Natura.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas!

kontakt@reakcja.net
kom. 724 417 349

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!

Zobacz ofertę dla starszej młodzieży!

k15_plakat_warsztaty